Netflix Ses Kalitesi 640 Kbps Olacak 5+1 Ev Sinema Sistemlerinizi Hazırlayın

Netflix ses kalitesi ile ilgili iyileştirme kararı aldı, yakında yayınlanacak güncelleme ile tüm kullanıcılar bu özellikten faydalanabilecek.

Netflix ses kalitesi üzerinde yeni bir formül buldu!

Netflix bazı kullanıcıların farkında bile olmayacağı bir özelliği geliştirmek için aylardır çalışıyor. Şirket, ses deneyiminin nasıl daha iyi hale getirileceğini çözdüğünü, ve bunu kullanıcılara yakın zamanda sunacaklarını belirtti.

Yayınlanan blog yazısına göre ses kalitesinin iyi olmadığı, bir Stranger Things bölümünde ortaya çıktı. Hemen konu ile ilgili araştırma yapmaya başlayan Netflix, çözümü kısa sürede buldu ve kullanıcıların deneyimini geliştirmek için gerekli adımları attı.

Netflix tüm akışların ses kalitesini 192 Kbps’dan 640 Kbps’ye yükseltmekle kalmadı, aynı zamanda platforma uyarlamalı video akış hizmetini de getirdi. Bu özellik sayesinde bir yapay zeka, sizin bağlantı hızınıza göre ses kalitesini anlık olarak değiştirecek. Bağlantınız ne kadar iyi olursa, ses kalitenizde o kadar yüksek olacak.

640 Kbps ses kalitesine ulaşabilmeniz için minimum 10 Mbps stabil internetbağlantısına ihtiyacınız olacak. Netflix zaten videoların da 1080p kalitede izlenebilmesi için 10 Mbps bağlantı hızını öneriyor. Bu anlamda bir yükseliş söz konusu değil.

Fakat Netflix’in özellikle uzerinde durduğu bir nokta var. Şirket, ses kalitesi farkının hissedilebilmesi için Dolby 5.1 ve Dolby Atmos  destekleyen bir hoparlör öneriyor. Dizüstü bilgisayarınızda veya telefon hoparlörünüzde ses farkını ayırt etmeniz pekte mümkün olmayacak.

Güncelleme önümüzdeki Çarşamba tüm kullanıcılara açılacak ve isteyen kullanıcılar cihazlarındaki Netflix uygulamasını güncelleyerek özelliğe erişebilecek.

Sony 55xd8505 ve Harman Kardon AVR 161S + HKTS 16 BQ HDCOM 1616S Ev Sinema Sistemi kullanan biri olarak Netflix üzerinde izlediklerim de DOLBY DIGITAL yazısı almaktaydım fakat ses kalitesinden memnun değildim. Bu düzeltmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz 🙂

Hakkında: Sedat Yücel

1982 doğumlu Makine Mühendisi, Bilgi İşlem Müdürü, Webmaster, Gayrimenkul Danışmanı, Fenerbahçe Hooligans bir ihtiyar :)

Kontrol Ediliyor

Türksat 4A Uydusu 2019 GÜNCEL TV Kanal Radyo Frekans Listesi

Kazakistan’daki Baykonur uzay üssünden 14 Şubat 2014 tarihinde fırlatılan en yeni uydumuz Türksat 4A 50 …

Bir Cevap Yazın LÜTFEN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: