Başlangıç / Fenerbahçe / Neden Niçin Ali Koç Ey Fenerbahçe Kongre Üyesi ?

Neden Niçin Ali Koç Ey Fenerbahçe Kongre Üyesi ?

 1. Çünkü Ali Koç 20 sene Başkanlık yapmaz. Bunun faydalı değil, zararlı olabileceğini görür. İki dönem başkanlık yapar ve bayrağı gönüllü olarak devreder.
 2. Değil 4 sene, 2 sene üst üste şampiyon olunmaması halinde dahi faturayı kendisine keser. Görevi hemen bırakır.
 3. Takımı açık ara şampiyon yapan, oynattığı futbolu ile takdir gören başarı bir hoca ile sorun yaşamaz, sorun yaşasa da onu kovmaz, sorunu çözer, devam eder.
 4. Ezeli rakibine 3 defa şampiyonluk kaptıran, üstelik futbol anlayışı taraftara ters gelen bir hoca ile asla başlamaz, devam etmez.
 5. Tıpkı Ali Şen gibi taraftara kıymet verir, taraftarı dinler, Başkanlık performansının nabzını kongrede değil, sokakta tutar. Taraftar ile kavga etmez.
 6. İyi finansçı ve stratejist olduğundan kulübün 400 milyon Euro borç yükü altına girmesine izin vermez, borcu bir şekilde öder, bir daha tekrarlanmasını önleyecek tedbirler alır.
 7. Ekip çalışması ile yönetir, kurumsallaşmaya inanır, kararları vizyoner bir ekip ile verir, sadakatten çok liyakate değer verir.
 8. Varlıkları satıp borcu kapatmak gibi talihsiz ve moral bozucu bir argümanı seçim vaadi olarak öne sürmez.
 9. 1 Milyon Üye projesini doğru kurgular, revize eder, hatalarını düzeltir, mevcut üye sayısı olan 30 bini kabul etmez, arkasına alacağı rüzgar ile en az 100 bin yeni üye yapar.
 10. Fenerbahçe onunla, Guiza, Robin van Persie, Krasic, Preko, Zafer Biryol, Maldonado, Ozan Tufan, Gökhan Ünal, Mehmet Topuz, Cristian Baroni, Dia, Serdar Kesimal, Emenike gibi fiyasko transferleri bir daha yaşamaz. Yeteneksiz hoca ve kadrolara servet saçmaz.
 11. Altyapı kuracağız derse kurar. 20 senede verim vermeyen altyapıdan 4-5 senede verim alır.
 12. Basketbolda gelinen noktayı ileri taşır. Yıllık 30 milyonluk bütçeyi, 45-50 milyonlara taşır. Yatırım yapmaktan çekinmez. Fenerbahçe’nin elindeki en güçlü marka olan basketbol takımının marka değerini artırmaya bakar.
 13. 3 Temmuz’un hesabını herkesten daha iyi, daha güçlü, daha kararlı sorar.

Hakkında: Sedat Yücel

1982 doğumlu Makine Mühendisi, Bilgi İşlem Müdürü, Webmaster, Gayrimenkul Danışmanı, Fenerbahçe Hooligans bir ihtiyar :)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: