Başlangıç / Kısa Kısa Anlık / Facebook ve Twitter çöktü mü engellendi mi | Sorun ne 26.08.2016

Facebook ve Twitter çöktü mü engellendi mi | Sorun ne 26.08.2016

Sosyal medya siteleri Facebook ve Twitter bu gece 23:05 sularında bilinmeyen nedenle çöktü sanıldı ancak…

Dünyanın en büyük iki sosyal ağı Facebook ve Twitter henüz bilinmeyen bir nedenle kesinti yaşadı. Her iki platform da dünyanın birçok ülkesinde belli bir süre kesintiye uğradı. Birçok sosyal medya kullanıcısı giriş yapmaya çalıştığı Facebook ve Twitter’a uzun süre ulaşamadı. Uzak sunuculardan da yapılan denemeler başarısız oldu.
Sosyal medya ağlarına yönelik erişim kısıtlamasına ilişkin bir açıklama yapılmadı

Facebook, Youtube ve Twitter’a erişim kısıtlandı. Bu sitelere yönelik herhangi bir kapatma yada yasaklama kararı olmamasına karşın kullanıcıların söz konusu sitelere erişimi çok yavaşladı. Sitelere VPN üzerinden normal şekilde ulaşılabiliyor. 

Konuya ilişkin olarak TurkeyBlocks’un yaptığı duyuruda da, 25 Ağustos Perşembe 23:07’den itibaren internet üzerinde çoklu kısıtlama gözlemlendiği bildirildi.

Türkiye’nin iki büyük servis sağlayıcısı TTNet ve Uydunet’i etkileyen kısıtlama, daha sonra Turkcell ve Vodafone’un da dahil olduğu mobil servis sağlayıcılara sıçradı. Web siteleri ve mobil uygulamaların her ikisi de kısıtlama nedeniyle kullanılamıyor. Veriler ISS bağlantılarının kısıtlandığını gösteriyor.

Daha önce de büyük terör saldırıları ve sınır ötesi askeri operasyonlar sırasında yayın yasağı olmamasına karşın sosyal medya erişimi fiilen kısıtlanmıştı.

Hakkında: Sedat Yücel

1982 doğumlu Makine Mühendisi, Bilgi İşlem Müdürü, Webmaster, Gayrimenkul Danışmanı, Fenerbahçe Hooligans bir ihtiyar :)

Kontrol Ediliyor

Duru Naz Yakut yaz tatilinde çalışma kararı aldı

Zengin dayısının yiğeni fakir Duru Naz Köşeyi dönmek için yaz tatilinde çalışma kararı aldı. Duru …

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla