22 Ağustos Gecesi Yaşanan Uykusuzluk Sorunu


Dün geceyi ülke olarak uykusuz geçirdik. Türkiye’nin her ilinden binlerce insan uykusuzluk problemiyle boğuşup nedenini havadaki neme, pazartesi sendromuna, pazar uyumalarına bağladı. Ama nedeni tahmin ettiğimizden daha korkutucuydu.Bizler millet olarak Türk örf ve adetlerine bağlı bir yaşam tarzı sürdürmekteyiz. Bu yüzden haftalık rutinlerimizin içinde uyku önemli bir yeri kaplamaktadır. Dün gece milletçe uyuyamadık. Gece bir çoğumuz yataklarına geç gitti.
Gece 00.00 civarlarında memleketin her köşesinde patlak veren bir takım olaylar oldu. Bursa,İstanbul,Mardin,Bitlis… Hemen hemen her köşesinde. Akşam 20:00 ve sonrasında dışarıda olan insanlar durumu farketmiştir. Hava bir basınç ve metalik bir koku vardı. O saatlerde dışarda olanları etkisi altına almaya başladı. Meteorolojinin kaç gündür yaptığı son dakikalar bir türlü gerçekleşmedi. Sağanak yağış ve fırtına uyarısına rağmen yurdun hiçbir yerinde bir damla yağmur yağmadı. Son dakikalarla beraber havada bulutlar gezmeye başladı. Şekilleri bize korkutucu gelen devasa bulutlar. Akşam saatlerin verilmeye başlanan dozla insanların öfke kontrolleri ellerinden alındı. Bu sebeple bıçaklanmalar,yaralanmalar,kavgalar,öfke nöbetleri,kazalar meydana geldi.

Aslında bir çoğumuzun yataklarına geç gitmelerinin sebebi bu mink çaplı kaos idi. Evde olanlar en yakınlarıyla tartıştılar,tahammülsüzlükler oldu.Sokaktakiler komşularıyla,dışarda oturanlar belki bir akşam yemeği yiyip evine dönecek olanlar yan masasındaki insanı bıçakladı.

Dün gece hepimiz bir bulutun içine girdik. Kaç gündür son dakika diye servis edilen fırtına bulutlarından birinin içine.Sempatik ve otonom sinir sistemimizde bozulmalar ve hasarlar meydana geldi. Kimyasal ve biyolojik silahların en tehlikelisi 3 gündür ülkemizde deneniyor ve bunun kimse farkında değil. Hemen hemen herkes farketmiştir. Sabah uyandığınızda evinizin balkonu sanki farklı bir boyuta açılmış gibi gelmiştir. Geceleri korkup battaniye altına girenlerimiz bile korkusuzca gece evlerinin içinde gezmiştir. Dolaşım ve boşaltım sistemimiz de bu durumdan nasibini almış bir şekilde yataklarından kalkan binlerce insan var.

Ülkenin çeşitli yerlerinde zaman zaman elektrik kesintileri yaşandı. Bu insanların nabzını ölçmek adına yapılmış bir şeydi.Uzun süreli kesintiler olmadı ortalama 1 saat sürdü. Eğer gece boyunca elektrik kesintisi yaşansaydı bu deney daha çok bir kaosa dönüşecekti. Silahın dozundan daha fazla etkilenen insanlar uyuduklarında bir kabus eşliğinde yaşayacakları olaylar gösterildi ve bunlara hazırlıkı olmaları sağlandı. Uyuyamayan çoğunluk ise deneyden en az hasarla çıktı. Şimdi nabzımız ölçülüyor. Kaç kişinin uyuyup kaç kişinin hazırlandığı gözleniyor.

Bir gerçek var ki dün gece hepimiz ağır radyasyon altında kaldık. Bir takım zihin ele geçirme projelerine alet olduk. Ülkenin her yerinde kaos ortamı hakimdi. Bizler bunun üstesinden nem çok idi o yüzden uyuyamadık diye gelmeye çalıştık.

Her zaman olduğu gibi sevgili ülkem ve bu ülkenin insanları. Gece nemden değildi bu olanlar. Üzerinize düşen o radyasyon yüklü buluttandı. O radyasyon yüklü bir bulut kime çarpsa parçalar…

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

About Sedat Yücel

1982 doğumlu Makine Mühendisi, Bilgi İşlem Müdürü, Webmaster, Gayrimenkul Danışmanı, Fenerbahçe Hooligans bir ihtiyar :)

Check Also

Türksat 4A Uydusu 2019 GÜNCEL TV Kanal Radyo Frekans Listesi

Kazakistan’daki Baykonur uzay üssünden 14 Şubat 2014 tarihinde fırlatılan en yeni uydumuz Türksat 4A 50 …

Bir Cevap Yazın LÜTFEN

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.